Poštovani, lečim se 3 godine od endometrioze. Nakon hirurške intervencije i hormonske terapije, bolovi i blaga povremena vanmenstrualna krvarenja su i dalje prisutni. Lutajući po internetu došla sam do saznanja da je pozeljno u mom slučaju koristiti u ishrani namirnice bogate prirodnim progesteronom, vitaminima iz b grupe i magnezijumom. Koje su to namirnice? Značio bi mi vaš savet. Sve što bi moglo da mi iz prirode pomogne u borbi sa endometriozom. Unapred zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 08. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da ste na internetu mogli da nađete informacije i o dobrim izvorima nutrijenata za koje ste pitali. Endometriozu lečite kod ginekologa, tu mislim i na status progesterona, a sve drugo ćete dobiti iz mešovite ishrane, dakle uz balansiran unos namirnica svih vrsta, u količinama koje pomažu da se držite dobre telesne težine.