Pozdrav. Postovanje. Zanima me dali i koliko tablete vitamina c i b ili tablete cesnjaka, sve na prirodnoj bazi, tako pise, mogu zamjeniti vitamine u hrani ili sam cesnjak? Pitanje 2. Kupujem bioloski secer kristal, koji je samo malo tamniji od nebioloskog. Dali taj bioloski secer nije stetan? Isto tako sa cokoladom? Hvala za odgovore.

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovani,
      U principu sve nutrijente treba uzimati preko hrane, a suplemente u slučaju potrebe, nakon konsultacije sa lekarom. Kada pojedete komad povrća ili voća unosite desetine hemijskih jedinjenja koja zajedno daju korisne efekte, kojih - svih možda još uvek nismo svesni. Kada uzimate preparate mnogo lakše dolazi do predoziranja supstance koju sadrže. Dakle, jedite povrće i voće, pa i beli luk, radije nego tablete. Oko šećera - ne znam koji šećer jeste ili nije biološki. Ako mislite na rafinisan ili nerafinisan, da se ne zavaravamo - svaki šećer je šećer i daje jednako kalorija. Ako ga već izbegavamo pa unosimo u malim količinama, zanemarljivo je da li je rafinisan ili ne. Čokolada? Šta sa njom? Jedite umerene količine crne čokolade, odnosno one sa većim procentom kakaoa.