Za proteklih deset godina godina ugojila sam se 15 kilograma. Prvih 5 posle prve trudnoce, 5 kada sam prestala da pusim i jos 5 posle druge trudnoce. Pokusavala sam na puno nacina da smrsam ali bez trajnog uspeha. Naravno isla sam i kod nutricioniste koji mi je prepisao dijetu (pre 5-6 godina) ali moj problem je sto ja ne mogu da prestanem da jedem. Ujutru oko dorucka uspem nekako da se suzdrzim ali posle rucka sam ubrzo gladna i tako do odlaska u krevet (a cesto i nocu) ja neprestano jedem. Nesto slatko, pa nesto slano, pa jogurt, jabuka, neko pecivo, malo spageta, cokolada, sladoled i tako vec deset godina ne mogu da prestanem da jedem. Mislim da je to vec preraslo u psiholoski problem kao kod alkoholicara ili narkomana. Potreban mi je savet. Zivim u nisu, kome da se obratim?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Da probate sa 5 manjih obroka u toku dana, za početak. Razgovor sa psihologom podržavam. Endokrinolog zbog hormonskog statusa, naročito insulina. Ako ste u nišu dobili dijetu pre 5-6 godina koliko ste puta otišli na kontrolu? Moje iskustvo je da se na zakazane kontrole ne dolazi, a evo pomoć se traži van toga, na internetu?! Dođite u dom zdravlja niš, probaćemo da vam nađemo karton, povezaću vas sa svim ovim lekarima koje sam pomenuo i počinjete ponovo.