Postovani, imam 30 godina, tezine 70-71kg i 170cm sam visoka. Moj problem se ogleda u mojoj zelji i potrebi da smrsam (3- 4kg) ali u istom ne uspevam. Hranim se raznovrsno, imam dva glavna obroka (dorucak i rucak uz obaveznu supu!!!) , a za veceru u 90% slucajeva jedem samo voce (domace kompote, sveze voce) ili korn-fleks sa mlekom. Moj problem se ogleda u tome da je moj metabolizam toliko usporen da se desi da do praznjejna ne dodje i po 3-4 dana. Ne mogu da se pozalim na bolove u periodu opstipacije, osim nadimanja stomaka (ponekad) . Da li postoji nacin da smrsam uz ovakav rezim ishrane. Napomenula bih da slatkise ne jedem mnogo (nekad uopste!) , volim testenine, svakog jutra pre posal radim vezbe za razgibavanje, 50-ak trbusnjaka, malo vezbi na leg-power spravi, i skoro svakog dana setam bar po 30-ak minuta. Moyda bi valjalo istaci da sam se do pre 3 godine aktivno bavila folklorom citavih 18 godina i da sam nekako od tad krenula sa gojenjem, a sa neredovnim praznjenjem sam imala problem jos u srednjoj skoli. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Težina se još uvek nalazi u zoni dobre, prema indeksu bmi. Nemojte izjednačavati metabolizam sa neredovnim pražnjenjem. To nema veze. Taj kornfleks sa mlekom takođe se računa, te tako imate tri glavna obroka i to ništa ne smeta. Pokušajte da promenite navike tako da povrće uzimate u svakom glavnom obroku, ili u dva, ali bar 500g dnevno i isto toliko voća dnevno. Vodu ili tečnosti bez šećera pijte između obroka i kada niste žedni, 5-6 čaša dnevno. Integralni hleb i pecivo, integralne makarone, ne korn fleks nego radije ovsene pahuljice! Vežbajte i dalje redovno.