Postovana, nakon terapije antibioticima javila mi se kandidijaza, vaginalna, ali je imam i u grlu. Koristim kanesten za vaginalnu, ali me zanima sta je potrebno izbaciti iz ishrane i koje namirnice je potrebno da jedem da bi usporila bujanje gljivica? Uzela sam i probiotik, da malo obnovim crevnu floru. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 19. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Javite se svom lekaru pa proverite i stolicu na gljivice. U vezi ishrane ključno je da izbacite proste šećere, med i slično i rafinisano - belo brašno. Sve od žitarica mora biti od brašna napravljenog od punog zrna žita. Nemojte najslađe voće kao bananu i grožđe, suvo voće, kao ni sokove. Zaslađujte zaslađivačima. Jogurt može, a taj probiotik možete iz dana u dan unositi po jednu kapsulu više tako da jednog dana to bude i 5 kapsula na dan.