Postovani, vec desetak godina imam problema sa kilazom, imam 100kg. A visoka sam 160cm. Pokusala sam da skinem visak kilograma raznim dijetama koje su mi obicno prepisivali nutricionisti ali bezuspesno. Iscrpne dijete koje drzim po nekoliko meseci nisu dale neke rezultate, uspem da skinem nekih 5kg. Koji se odmah vrate, inace ne jedem puno i unosim dosta tecnosti i voce, izbegavam kaloricnu hranu. . . Ali nista. Cak sam pokusala i raznim tabletama za mrsavljenje kao sto su bozen, slimtrex i cajem kirkolina. Inace imam 42god. I sve vise zdravstvenih problema sa srcem ali i sa kostima, stalno imam neka uganuca i bolove u zglobovima verovatno zbog tezine. Unapred zahvalna na odgovoru i savetu.

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Povećana težina je obavezno posledica unosa hrane koji je veći od potrošnje, i tako u dužem periodu. Lepo kažete kako jednom izgubljene kilograme vratite. Nije vam za to kriv nutricionista i iscrpne dijete nego vi, sa vraćanjem na neke stare navike da unesete više hrane od potrebne. Uz to ni jednu reč niste rekli da li ste fizički aktivni, u skladu sa preporukama?! Ali, mi razumemo da je ovo mukotrpan proces. Vratite se na stil ishrane koji je dat u dijeti, idite na kontrole i sa nutricionistom razovarajte o teškoćama, umesto da dajete novac na preparate koji vam daju lažnu nadu i gubite dragoceno vreme.