Postovanje! Imam 16 punih godina, visoka sam 163, 5 cm a teska 47 kg. . . Željela bih da se ugojim, , imam lijepu oblikovamo tijelo ali fali tu jos koji kilogram. . Zamolila bih vas da mi vi preporucite neke vitamine i koju hranu da unosim. Dobila sam savjet da si kupim feroglobin b12 jer je mnogima pomogao a i oduvijek sam imala manjak zeljeza. Dosad nisam imala smetnje ni na jedan lijek, ne pijem i ne pusim. . Unaprijed hvala, , pozdrav

    Odgovoreno: 20. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Bilo bi odlično da možeš otići kod nutricioniste, jer sa tvojih 16 godina treba lepo da ti se objasni šta je zdrava ishrana, pa da ti ta pouka ostane za stalno. Toliko vremena, za strpljivo savetovanje nema tvoj lekar, jer ispred vrata ga za to vreme čeka deset pacijenata bolesnijih od tebe. Preparat koji pominješ najbolje ne uzimaj dok ne proveriš krvnu sliku, pa onda popričaš sa svojim lekarom - pedijatrom. Pošto želiš da se ugojiš ješćeš bez preskakanja 5 obroka dnevno, a kada jedeš više mešovite hrane unosiš i više tog gvožđa i tog vitamina b12. Taj preparat te neće ugojiti nego je namenjen osobama kojima to nedostaje, odnosno anemičnima. Dakle, svakoga dana i mlečni proizvodi i meso, nekad jaje, hleb ili drugi nemasni proizvodi od brašna, voće i povrće u više obroka dnevno, ulje, pa tek kada se sve to pojede, tek onda poneki slatkiš. Šetnja, bicikl, lopta, plivanje - redovno.