Od porodjaja 1998 imam problem sa kilazom. Od tada sam manje-vise uvek na nekom"rezimu" ishrane, sa manje ili vise uspeha. Probala sam i neke preparate (turbo slank, zelenu kafu. . (kafa mi je bila super dok je nisu povukli a i skupa je) ) . Pre porodjaja sam imala49kg, i ovo mi jako smeta. Pre 2 god sam radila ogtt test i insulin je u zadnjem satu bio 90, sigurno je i to jedan od problema?! Doruckujem uglavnom 1casu nemasnog jogurta, rucam sto i svi u kuci a veceram 1 narandzu. Juce sam svratila u apoteku i merili su me nekakvom specijalnom vagom. Ta vaga kaze sledece: 72kg; b. F. 37, 4% ; bmi 0, 29; mis (ili mij prilicno je necitko) 31, 0% ; 1494cal; vis. Mas 6; visina 157. 5. Molim vas da mi neko ovo rascivija na jednostavan jezik da znam kako da se ponasam. Napominjem da sam u oktobru prosle god imala povisen holesterol. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Mnogo ste toga probali, ali niste dobili dijetu od nutricioniste, odnosno to niste pokušali. Ovi podaci se odnose na telesnu težinu, procenat masnog tkiva u telu, indeks uhranjenosti, proračunatu količinu kalorija koju bi trebalo kroz dijetu da unesete, a par vrednosti ni meni nisu jasne. Treba planski da smršate a ne na svoju ruku, a time regulišete i šećer i nivo holesterola u krvi. Ovo treba ozbiljno da shvatite jer ćete sprovođenjem propisanog režima ishrane sprečiti komplikacije po zdravlje koje bi u protivnom sigurno brže nastupile.