Molim vas pomozite mi da citam etikete na namirnicama, , kalorije, masti, seceri, ugljeni hidrati, so, zeleo bih da znam koji je dozvoljeni dnevni unos svih tih stvari

    Odgovoreno: 12. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Za sve što ste pitali reći ći da su potrebe individualne. Konsultacija nutricioniste je neophodna da se na osnovu merenja, vaših navika i standarda utvrdi koliko je potrebno baš vama. Sa druge strane, na deklaracijama su često istaknuti podaci koliko od preporučenih dnevnih potreba u mineralima i vitaminima vi dobijate iz jedne porcije date namirnice ili napitka. Tu se već možete snaći i sami, ne zaboravljajući da ponešto od tih potreba zadovoljavate i iz svih drugih namirnica koje dnevno unesete.