Poštovani, moj problem je višak kilograma i slaba kondicija. Zbog kondicije sam počela da trčim, oko 1 km svaki dan a nakon trčanja radim vežbe. Nisam pristalica dijeta i korišćenja preparata za mršavljenje. Moja molba za vas bi bila da mi napravite plan ishrane tj. Da mi opišete koje namirnice bi trebala manje da konzumiram, koje bi trebala da izbacim iz ishrane a koje bi trebala češće da konzumiram, kako bih uz trening i pravilnu ishranu došla do smanjenja telesne težine. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 12. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Stanje vaše uhranjenosti treba da proceni nutricionista, pa da predloži tempo mršavljenja. Trčanje od 1 km je samo početak, ako nemate kondicije, inače je to malo, toliko se prepešači za 15-20 minuta umerenog hoda. Naravno, manje konzumirajte masne namirnice, slatke namirnice, grickalice i pića sa šećerom, a češće mlečne proizvode, povrće, voće i integralne žitarice. Meso svakodnevno, ali umereno, dovoljno je oko 100g za ručak.