Potreban mi je savet nutricioniste. Imam visak kilograma koje sam dobila u trudnoci. To su bile ubryane trudnoce bebica je imala 11 meseci kada sam ja ponovo ostala u drugom stanju i sve dok sam je dojila nisam dobijala menstruaciju. Moji kilogrami su se povecavali sve vise i vise. Koristila sam rayne preparate pocevsi od turbo slanka, citraksa, yelenog caja itd. I nista smrsam 5kg. Ali cim prestanem da koristim te preparate ja se vratim na onu kilayu i preko toga dobijem jos 5 kilograma. Redovno merim pritisak i on je u granicama normale nemam nikakve tegobe ali nebih yelela da do njih dodje. Molim vas recite mi kako da najlakse skinem moje kilograme.

    Odgovoreno: 03. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Želja da se brzo i bez odricanja skinu kilogrami su pogodno tle za reklamiranje svakakviih dijeta, čajeva i tableta za mršavljenje. U krajnjoj liniji stvar je jednostavna, morate jesti manje a trošiti više. To je ujedno i najteže. Koliko jesti to je stvar merenja i procene nutricioniste, a zatim ide vaša rešenost da savete sledite. Nema lakog rešenja, pravilna ishrana je stvar svakodnevnog ponašanja, a ne da držite dijetu a zatim prestanete. Naravno, jedite 3-5 manjih obroka, morate izbegavati slatke namirnice i napitke sa šećerom, grickalice, punomasne namirnice, ali ograničiti i proizvode od žitarica. Nije poenta u izbacivanju namirnica već u količini. Naravno, imperativno je i da budete aktivni u toku dana.