Postovani lekari, u raznoraznim clancima na internetu moze da se procita kako nije zdravo koristiit prirodni gas za pripremanje hrane, tj, kako je on kancerogen. Interesu je me vase misljenje o tome, jer se u clancima zdrave hrane i makrobiotike preporucuje pripremanje hrane, bas na bio gorivu. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Pa, ukoliko hranu pripremate tako sto je stavite u posudu, na pleh ili slicno pa to izlozite plamenu gasa ne vidim kako ce to lose uticati na hranu koja nema direktnog dodira sa tim gasom, vec se zagreva od posude. Sa druge strane jos ne znam za spremanje hrane gde bi se ona recimo pekla direktno na plamenu gasa?! Cini mi se da je pitanje deplasirano, ali mozda vas i nisam najbolje shvatio. Sa druge strane, preporuke iz clanaka gde se preporucuje bas odredjena vrsta goriva cine mi se preterane, odnosno isticanje nebitnih stavova. Mozda neko zeli da unese malo mistike u dorucak: )