Mama sam 20-omesecne devojcice i sada sam u 5 mesecu trudnoce blizanci su u pitanju zanima me savet o ishrani konkretno sta bi valjalo da unosim koju hranu radi pobojsanja rezultata krvi i uopste beba, mene. Hvala unapred

    Odgovoreno: 22. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Da možete bilo bi dobro da potražite savet nutricioniste lično, jer koliko treba da jedete odlučuje se posle merenja, na osnovu vaše sadašnje telesne težine, računajući i povećane potrebe iz trudnoće i dojenja - onda kada je dojenje aktuelno. Uopšteno, jedite 3-5 obroka, hleb ili proizvode od žitarica, mleko/proizvode bar tri puta dnevno po vašem izboru, meso svaki dan, riba par puta nedeljno, povrće i voće uklopite da nečega ima u svakom obroku, biljno ulje itd. Umereno solite, a tečnost (bez šećera) uzimajte i kada niste žedni. Za dobru krvnu sliku važno vam je meso, sveže voće i povrće kao izvori vitamina c - to svakodnevno. Dok ne počnete da se sunčate (april-maj) može preparat d vitamina oko 400 i. J. Dnevno, a kasnije sunčanje ruku - nogu, 20-30 minuta dnevno, biće dovoljno.