Moja baka ima 80 godina i mrsava je dosta, veoma slabo jede jer joj vecina stvari smeta kad pojede, boli je stomak, kako ona kaze. Bolesna je na srce, bole je zglobovi i ima problema sa disanjem. Da li bih mogao da joj kupim da pije neke proteine, recimo one sto piju bodibilderi, da li ce joj skoditi? I da li mozete vi da mi preporucite neki dodatak ishrani u vidu napitka ili slicno, da bi baka malo ojacala i zivnula? Hvala vam puno!

    Odgovoreno: 22. 02. 2010.
    • Poštovani,
      U ovom trenutku mi je poznat preparat: nutridrink, vidite u apotekama. Ali to je samo kao dodatak. Mora jesti i druge namirnice, eventualno i neki multivitaminski i multimineralni preparat svakodnevno. Namirnice kuvajte, pasirajte, blendirajte, pravite kao pire ili natapajte u mleko, jogurt, čaj. Guste čorbe, ali sa tek po 1-2 kk ulja za obrok, bez prženja i zaprške. Riba se lakše vari od drugih mesa. Nekada je starima potrebno hranu jače začiniti, dati joj izrazitu aromu, ukus, ali bez ljutih začina. Obzirom na godine umereno solite i izbegavajte namirnice bogate holesterolom, pre svega žumanca i iznutrice.