Postovani, imam 29 godina i od skoro sam oboleo od dijabeta (tip2) . Posto sam kompletno promenio rezim ishrane, a i moj urolog mi je rekao da mi ne preporucuje da konzumiram gazirane sokove i napitke, a posto sam primetio da na schweppes tonic water, na njenoj deklaraciji, nema stetnih suptanci za moj dijabet. Pa vas stoga pitam za vase strucno misljenje da li bih smeo to pice da konzumiram i u kojoj kolicini? Unapred zahvalan za odgovor! Pozdrav.

    Odgovoreno: 30. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Svako piće te vrste (osvežavajuće bezalkoholno piće) u principu sadrži šećer, a vi zavisno i od konkretnog dijabeta i od trenutne težine treba da se uzdržite od suvišnog unosa slatkih napitaka. Jedna čaša takvog pića obično ima 4-5 kafenih kašičica šećera. O tome se radi. Bolji izbor su voćni sokovi, a još bolji sveže voće, obzirom na sadržaj drugih blagotvornih sastojaka.