Postovani, interesuje me germanijum, da li je zaista dobar dodatak ishrani ili je cista reklama unapred hvala

    Odgovoreno: 31. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Sticajem okolnosti sreo sam se sa povećanim interesovanjem oko upotrebe germanijuma. Kao i za mnoge druge takozvane dodatke ishrani koji imaju čudotvoran učinak, leče rak i slično, naići ćete na sto prodavaca preparata germanijuma na internetu na tek po jedan stručni sajt koji kaže da su to tvrdnje bez osnova. Zvanični medicinski autoriteti tvrde da nisu dokazana korisna svojstva germanijuma, a jeste dokazan toksični, kumulativni efekat prvenstveno na bubrege, sa nekoliko dokazanih povezanih smrtnih slučajeva.