Postovani dr rakocevicu, u jednom od vasih odgovora sam procitala da kefir sadrzi do 2% alkohola, pijem ga, ne precesto, ali s obzirom da bolujem od epilepsije da li to znaci da mi je kefir zabranjen, na etiketi ne pise da ima alkohola, iskreno receno uplasila sam se da bi mi to moglo stetiti, pa ga necu ni konzumirati dok ne dobijem vas odgovor. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Na etiketi može da ne piše podatak o alkoholu, to je stvar do korektnosti proizvođača, ali kefir je takav specifični proizvod, sa takvim karakteristikama u pogledu alkohola. Pošto sada saznajem da ste epileptičar, naravno da ne treba da uzimate ništa sa sadržajem alkohola, bez obzira sto do sada niste imali problema. Rekao bih da ne gubite ništa ako se sasvim preusmerite na kiselomlečne proizvode kao jogurt i kiselo mleko. Tako idete na sigurno, a i to je važno: )