Prvi put ucestvujem imolim vas za vas savjet. Imala sam operaciju hemorida prije tri sedmice, osjecam se dobro dok neidem u wc, imam tvrdu stolicu neznam vise sta da jedem i pijem inace imam problema sa probavom. Kako da stabiluzujem, sta da jedem, uzimam fajber, jedem povrce, voce, nepusim, nepijem, mjesam med i maslinovo sa toplom vodom, ali isto? Koje voce smijem da jedem, a koje nesmijem? Voljela bih da sve pokusam na prirodnoj bazi jer su moja crijeva lijena. Unaprijed mnogo hvala. . .

    Odgovoreno: 28. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Proverite da li povrće i voće jedete više puta u toku dana, dakle 4-5-6 porcija dnevno. Ukoliko imate gasove, nadimanje onda količine polako povećavajte dok stvorite naviku. Dobre su ovsene pahuljice, jabuka, pasulj koji je kuvan sa izmenom vode 2-3 puta, suvo voće. Kompot od šljiva uveče. Nezavisno od žeđi popijte 3-4 čaše tečnosti (voda, čaj, kompot, supa, pazite na sokove ako imate viška kilograma) jer ta vlakna u crevima treba od te tečnosti da nabubre. Ako možete da šetate to bi bilo kao masaža creva. Upornost. Ako sve ovo ne deluje gastroenterolog može da vam predloži dalje.