Postovani, u zadnje vreme jako cesto i obilno jedem, ali se moja telesna tezina ne popravlja. Visok sam 187cm, a imam samo 70kg. |inace, radim u decjem vrticu i veoma se zdravo hranim. Obroci su mi dosta cesti, ali boljitka nema. \postoje li neki preparati ili pak neki program nutricioniste. . . \??? Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Pomoć nutricioniste bi bila potrebna da bi se što objektivnije došlo do količine hrane koju treba da unesete dnevno. Ako bi jeli dovoljno mnogo nema potrebe za nekakvim preparatima. Sa druge strane nije loše da budete fizički aktivni pa da vam deo viška hrane poveća mišićnu masu a ne da formira salo. Nemojte piti bilo kakvu tečnost dok jedete, nego ili pola sata pre ili 1, 5-2 sata iza obroka. Jedite na svaka 3 sata. Slatkiši nisu zabranjeni ali nemojte da vam oni zamene ili potisnu prave obroke.