Imam višak kilograma, i držim dijetu tako što nejedem hranu koja sadrži ugljenehidrate, skrob, mlecne proizvode, niti bilo koje voće, ali uzimam vitamine: c, d, kalcijum, magnezijum, cink, mangan, svakog dana. Želim da vas putam da li je to zdravo, i koliko će mi to pomoći? Unapred zahvalna mira82

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Vaš pristup ishrani nije zdrav, sasvim je pogrešan i neuravnotežen. Potreban vam je duži razgovor sa nutricionistom, što pre. Što se tiče minerala i vitamina: u namirnicama, a posebno povrću i voću ima desetine hemijskih jedinjenja čiji se značaj postepeno i sve više otkriva i koja zajednički mogu dati rezultate u očuvanju zdravlja, a ne samo vitamini i minerali. Ako ništa drugo i biljna vlakna, celuloza iz povrća i voća predstavljaju lek za creva i regulišu stolicu. Sa druge strane preko dijetetskih preparata lakše će se desiti da nešto predozirate i narušite zdravlje. Pod hitno kod nutricioniste.