Postovani dr rakocevicu, da li se sampinjoni mogu termicki obraditi, pa zamrznuti, da li je to stetno za zdravlje. Veliko hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Nije mi poznato da od takvog postupka pripreme može biti neke štete, možda jedino izgube strukturu, konzistenciju. Zato se radije konzerviraju naliveni u teglama. Ali ja da upitam - zašto bi to činili?! Šampinjoni su lako dostupni, ne morate praviti zalihe. Termički ih obradite i čuvajte u frižideru za upotrebu u narednih dan-dva.