Negde sam čuo da nije zdravo jesti jaja bez termičke obrade. . . Ja ponekad izmutim jaje sa 4-5 kašika šećera kad mi se jede nešto slatko. Inače se bavim sportom pa me zanima da li ovo može imati neke neželjene efekte, hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Jaje je kvalitetna namirnica. Ono što ste čuli oko sirovih jaja vezano je za jako česta trovanja koja dolaze od upotrebe sirovih jaja jer su često zaražena bakterijom salmonelom. Termička obrada jaja (kuvanje, pečenje, prženje) uništava bakterije pa su ova jaja bezbedna. Ne preterujte sa brojem jaja dnevno jer je žumance bogato holesterolom, a preterani unos holesterola nije u skladu sa zdravom i pravilnom ishranom.