Imam 21 god i studiram, interesuje me sta se podrazumeva pod zdravim obrokom i sta smem sa cim da kombinujem? Kao i vecina studenkinja imam problem sa stomakom, koga nikako ne mogu da 'skinem', i sa viskom nekih 3-4kg, viskoks sam 160cm i tesk 54kg. Da li bi pomogli trbusnjaci ujutru i uvece i setnja svakog dana po 30min, inace mnogo vremen provodim sedeci zbog ucenja. Potreban mi je vas savet, unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Zdrav obrok je mešovitog sastava, a pokušajte da ga organizujete oko povrća, sirovog ili spremljenog sa par kašičica ulja. Zdrav obrok nije masniji od toga, pa vodite racuna o kupovini masnih peciva, prerađevina, prženoj hrani i slično. Slatkiši na minimumu i ne svakog dana. Svesni ste da ste slabo aktivni. Korisne su i vežbe i šetnje, a kao mlada osoba pokušajte da bude više od 30 minuta dnevno.