Koliko je dobro koristiti kalijumovu so u ishrani? Da li je bolja on natrijum-hlorid soli, da li se od nje manje stvara celulit? Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Kalijumova so bi bila povoljnija za korišćenje kod osoba sa povećanim pritiskom od obične soli (natrijum hlorid) , mada neke takve soli su u stvari kombinacija kalijumove i natrijumove soli pa zato pažljivo čitajte deklaracije. Natrijumova so je odgovorna za veće zadržavanje vode u telu, možda indirektno doprinoseći i celulitu. Ne zaboravite da u ishrani nemate samo dodatu so već i onu dodatu u procesu proizvodnje namirnica a to je svakako natrijumova so a na ovakav unos možete uticati jedino odabiranjem namirnica sa manje soli, a to su pre svega sveže i smrznute namirnice.