Postovani, molim vas za savet! Imam problem sa viskom kilograma koje sam dobila u trudnoci, kao i nakon operacije zucne kese (od pre god. Dana) . Uradila sam test intolerancije na hranu i rezultat je sledeci: nikako nesmem psenicu, raz, jecam, ovas, jabuke, banane, breskve, kruske, brokoli, karfiol, sargarepu, kafu, kafu bez kofeina itd. Sve vrste mesa smem ali da izbegavam, namirnice koje mi naj vise prijaju su riba (sve vrste) , orasi, badem, ananas, jagode. . . Posavetujte me sta da radim, inace nikada nisam imala nikakvu alergiju, niti mi je bilo stvaralo mucninu. Hvala vam unapred!!!

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Što se tiče viška kilograma, intolerancija na hranu neće imati veze sa tim, odnosno selekcija namirnica po ovom osnovu nije pristup mršavljenju. I pored intolerancije na veliki broj namirnica ali niste naveli da imate makar i jednu vrstu smetnji koje bi povezali sa nekom hranom. Ako nemate nikakvih smetnji jedite sve te namirnice, šteta bi bila da ih se odreknete tek tako, to su vredne namirnice. Naravno, možda ćete i sami zaključiti kako neke od ovih namirnica i ne konzumirate tako često, tako da je problem utoliko manji. Vaše pitanje odražava neodlučnost, ali realnog problema - nema.