Visoka sam 171 cm, imam 13 god i zanima me kolika je moja idealna tezina?

    Odgovoreno: 14. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Jako si mlada, još imaš da se razvijaš i rasteš. Nisi navela sadašnju težinu, nisi rekla ni reč o svojim navikama, ne znamo da li si fizički aktivna ili presediš po ceo dan uz tv, pc ili sa društvom - a pitala si za idealnu težinu?! Nećemo tako. Pođi do nutricioniste ili svog pedijatra da sa njim porazgovaraš o svojoj težini. Možda ćeš čuti da težina nije samo neki tamo višak, neko salo na bokovima, nego težina dolazi i od mišića, kosti itd. Prvo da vidimo kakve su ti navike. Onda ćemo o idealnoj težini. Dakle, pravac kod pedijatra!
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #45315

    • Imam 14 godina, i imam 62 kg. I visoka sam 1, 71. Da li postoji neko rešenje ili način da se zaustavi rast. Kad obujem štikle i stanem pored drugarice i društva, osećam se mnogo neprijatno. Ako postoji neka mogućnost da se zaustavi rast, molim vas recite mi.