Postovani doktore zanima me da mi kazete, koliko su zdravi mlecni proizvodi i mleko, ja uglavnom volim za dorucak da jedem mleko sa 0, 5% mm sa muslijem, pa sam htela da cujem vase misljenje? Hvala unapred, pozdrav

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ne znam koliko godina imate, možda nije tako ni važno, važno je da nažalost omladina završi i osnovnu i srednju školu a da ne ponese ni elementarno znanje o ishrani. Ovo nije kritika namenjena vama nego valjda obrazovnom sistemu i porodici. Mleko, jogurt, kiselo mleko, sirevi - sve su to visoko vredne namirnice, a još vrednije kada su sa sniženom masnoćom. Kao ženska osoba, pa još i mlada, morate imati 2-3 mlečne porcije svakoga dana, odnosno bilo kakvu kombinaciju mlečnih proizvoda, 2-3 puta dnevno, u čistom obliku ili u recepturama namirnica, ne samo radi trenutnog zdravlja već i zdravlja kroz 30 godina. Jedna porcija je 2-2, 5 dl mleka ili jogurta ili kiselog mleka ili 50g sira.