Pridrazavam se normalnog rezima ishrane, ali povremeno imam napade gladi kad jedem sve sto mi pande pod ruku. Posle toga sam nesrecna. Sta da radim?

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Izraz normalno može se shvatiti jako široko, od osobe do osobe. Jedite tri glavna obroka, dve voćne užine, ili jače od toga - zavisi od dnevne fizičke aktivnosti, ne preskačite obroke. Obroci treba da su mešovitog sastava, a računa se da svi oblici integralnih namirnica (recimo hleb, peciva) i povrće u svakom glavnom obroku, dakle vlaknasta hrana, mogu doprineti boljem regulisanju apetita, dužem osećaju sitosti. Slatke namirnice (od šećera, meda, pa nadalje) smatrajte provokacijom za sistem pa ih retko jedite. Ako i dalje nema popravljanja, ako ste uz to i sa premalom ili prevelikom težinom, vidite sa internistom - endokrinologom da vam preispita hormonski status, a kod nutricioniste idite ukoliko treba iole dodatno pažljivije planirati ishranu.