Aktivno se bavim sportom (bodibildingom) i jedem dnevno 4 jajeta. Cuo sam da bi za mesec dana trebalo pojesti najvise 12, a u mom slucaju na mesecnom nivou izadje otprilike oko 120 komada. Da li ova kolicina moze imati negativnog uticaja na moje zdravlje? Da li je bolja opcija uzimati samo belance? Imam 20 godina. . . Hvala unapred

    Odgovoreno: 09. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Postoji stav autoriteta za ishranu da je svaki unos holesterola suvišan, bez obzira da li imate normalan nalaz u krvi. Žumance jajeta obiluje holesterolom. Ako hoćete dodatak proteina ili koristite belanca, nemasno mleko u prahu ili preparat na bazi belančevina surutke. Upotreba mesa se podrazumeva, s tim da u 100g mesa holesterola ima oko 3 puta manje nego u samo jednom žumancetu.