Postovanje, kako je moj bmi trenutno 16, 5, a visok sam 200 cm, savjetovao sam se sa nutricionistom i uz opste savjete o zdravoj ishrani sam dobio da koristim preparat maltodextrin. Ono sto mene interesuje je da li ovaj preparat smijem da pijem ukoliko imam iritabilni kolon (koji je iskljucivo povezan sa nervozom, dakle na nervnoj bazi) , a za koji sam propustio reci svom doktoru. Nemam celijakliju, niti intoleranciju na laktozu ili slicno. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 07. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Ako ste se vezali baš za maltodekstrin kožete ga koristiti. Sa druge strane, to je jedan od ugljenih hidrata - šećera i energetski vredi jednako kao svaka druga vrsta šećera. Da bi se popravili vama treba dosta energije pa i ugljenih hidrata, ali čiste slatkiše unosite u manjim količinama jer je i to zdravi pristup ishrani.