Postovani doktore, rakočević miroslave puno vam hvala sto ste odgovorili na moje pitanje. Dok sam drzala dijetu bavila sam se umerenom fizickom aktivnoscu. Posto sam zavrsila sa ovom dijetom, ja sam mislila da je vise ne drzim, posto sada imam 54, 5 kg, a vi ste mi rekli da nisam bila gojazna ni sa 58kg. Verujte mi ja sam zaista izgledala debelo, pogotovu u predelu stomaka. Sada mi nije jasno, kako da postignem da imam ravan stomak? Mislite li da cu uspeti samo nekom jacom fizickom aktivnoscu u dogovoru sa trenerom, ili ipak moram da drzim jos neku dijetu po savetu nutricioniste? Ja sam mislila da sada za odrzavanje ove kilaze imam tri glavna obroka i dve uzine, voce (na nekih 3h da se hranim) samo nisam sigurna da li mogu da uzemem nesto slatko i u kojoj kolicini?: ) da li je to posle glavnog obroka ili mora da prodje neko vreme? Puno pozdrava i poljubaca! 

    Odgovoreno: 30. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Da vodite računa o dobroj težini vam je stalni zadatak, pogotovu ako ste imali sklonost gojenju. Ako ste postigli dobru težinu sada je morate održavati, ponašajući se na isti način kako ste težinu i smanjili. Otidite do nutricioniste da vam ponovo preračuna potrebe u hrani i da vam predlog dijete za održavanje težine. Fizička aktivnost takođe je stvar zdravog životnog stila, ne mora strogo biti trening nego svaka šetnja, vožnja bicikla, vežbe, plivanje, igre loptom i li šta vam drago, samo da ste u tome redovni. Ako su vam mišići zategnuti, biće i ono iznad njih: ) slatko? Pitajte nutricionistu da vam to uklopi. Na primer: oduzmete iz nekog obroka parče hleba i čašu mleka / jogurta a pojedete šolju sutlijaša ili pudinga. Nemojte slatkiše na bazi masnoća: lisnata testa, torte, kolače sa filom i slično. Tri plazma keksa umesto parčeta hleba, voćna salata - eto vam par primera.