Moj deda boluje od giha vec duzi period, interesuje me ishrana tj. Sta sve sme a sta ne da konzumira. Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Deda pre svega treba da dobije lek od svog lekara, radi efikasnijeg izbacivanja soli mokraćne kiseline. Treba da unese puno tečnosti u toku dana (u vidu supa, mleka / jogurta, sokova - ako mu nije zabranjeno iz drugih razloga, ili naravno vode, i ako nije žedan) , da izbaci alkoholna pića, da smanji unos mesa na maksimalno 100g dnevno, s tim da uopšte ne konzumira iznutrice i neke ribe (skuša, haringa, sardina) .