Pre nekoliko dana mi je ustanovljeno pisutstvo bakterije helicobacter pylori, igg: 22 i iga: 3. 2, i povisen holesterol: 6. 48 mmol/l! Dobio sam terapiju (amoksicilin+clathrocyn+controloc) , imam 26 god. Visok sam 187cm i tezak 84kg! Interesuje me kakav nacin ishrane (izbacio sam koka kolu, brzu hranu i ostalo) , predlazete u toku terapije i koje vrste hrane bih posebno trebao da izbegavam? Hvala!

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Vezano za holesterol: izbegavajte slatkiše na bazi putera, margarina, jaja, izbegavajte žumanca, punomasne mlečne proizvode, masne komade mesa, mesne prerađevine, masna peciva, a uvedite mnogo povrća i voća.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43169

    • Meni je danas stigao rezultat igm 34, 87 i igg 6, 22, holesterol, borelijaigm 28, 768, chol 6, 6, alkp47. Sta je samnom?????