Imam 17 godina. Kao mladja sam bila jako mrsava, medjutim oko 15 godine sam se pocela popravljati. Sada imam naslage sala u predelu stomaka i struka, i malo na bokovima pa me interesuje kakva bi ishrana meni odgovarala i koje vezbe mi preporucujete. . . Unapred hvala!

    Odgovoreno: 23. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Pokušaj da nađeš nutricionistu, pitaj svog lekara o tome. Ti si u godinama kada bi jako važno bilo da u miru porazgovaraš sa nutricionistom koji bi ti dao ne samo smernice oko zdrave ishrane, već i procenio stepen tvoje uhranjenosti i tek onda zaključio da li je potrebna korekcija težine. Nisi navela visinu i težinu te ne možemo govoriti o stepenu uhranjenosti. Preporučujemo 3 obroka dnevno i dve užine, zastupljenost i skrobne hrane i mleka i ml-proizvoda, mesa, jaja, puno povrća i voća i fizičku aktivnost. Smanji slatke namirnice i napitke. Nemoj počinjati da pušiš. Toliko za početak tvog interesovanja.