Poštovani, pošto sam iz timočke krajine kod nas nema nutricionista, pa bih vas kratko pitala prema mojoj o rh-negativnoj krvnoj grupi koja bi mi dijeta najviše odgovarala za skidanje 10-ak kg? Laboratorija mi je super, hemoglobin oko 140, bez holesterola i triglicerida i bez šećera. Imam 33 god. I radim kancelarijski posao.

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Koliko je meni poznato, dijeta bazirana na krvnoj grupi ne postoji, odnosno nije medicinski utemeljena. To nazalost ne znaju ni mnogi lekari. Tu dijetu je izmislio covek koji nema medicinsko obrazovanje i u svojoj biografiji nema radno iskustvo u bilo kojoj medicinskoj ustanovi. Pronadjite telefon instituta za javno zdravlje zaječar pa pitajte za nutricionistu.
      http: //www. Zavodzajecar. Org/index. Php? Option=com_content&view=article&id=16&itemid=17