Postovani, imam problem sa ishranom, tj ne hranim se pravilno. Problem je sto jednom dnevno jedem (glavno jelo) ali zato unosim velike kolicine voca (sigurno 1-2 kg dnevno) i zbog toga imam problem sa bolovima u zeludcu. Visoka sam 182 cm, a imam 70kg. 4 puta nedeljno se bavim fizickim aktivnostima, a s obzirom da mi posao zahtjeva dosta sjedjenja plasim se da ne pocnem da dobijam na tezini, i zbog toga jedem vise voca i izbjegavam drugu hranu. Treba mi savjet, kako i na koji nacin da se vratim normalnoj ishrani, i koje namirnice konzumirati s obzirom na to da meso ne jedem nikako. Unaprijed veliko hvala

    Odgovoreno: 18. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Potražite nutricionistu, u srbiji je to obično u nekom institutu za javno zdravlje, retko gde ih ima još van instituta. Treba da dobijete takav plan ishrane - dijetu koji će garantovati adekvatnu ishranu i kalorijski i raznovrsnošću namirnica. Takvom ishranom bi izbegli neke rizike po zdravlje u budućnosti. Ne dozvolite ni da vam strah od gojenja postane fiks ideja. Fizičke aktivnosti zadržite i dalje.