Pre dve godine sam ostavila cigarete i sa 62 kg dosla do 72kg. Godinama se bavim fizickom aktivnoscu tri puta nedeljno (fitnes) i vozim rolere skoro svakodnevno po 2 sata dnevno. Kada sam ostavila cigarete promenila sam nacin treniranja i uvela jace treninge (teretana) i nastavila sa rolerima 2 sata dnevno, vodim racuna sta jedem ali nikako ne mogu da dodjem do svoje tezine od 62 kg. Moj bazalni metabolizam je oko 1400cal. Visoka sam 170cm, teska 72 kg. Koliko cal dnevno treba da unesem da bi postigla zeljenu telesnu tezinu i za koje vreme to mogu da postignem? Hvala pozdrav

    Odgovoreno: 04. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Izgleda da ste jako aktivni, vodite računa o ishrani, pa ipak do pada težine ne dolazi. Pre svega, vi niste gojazni a gojaznost je prosto rečeno nagomilavanje sala. U vaših 72 kg, kao što znate, ide i masa vode, kostiju i - ističem: masa mišića! Sa takvim stepenom aktivnosti vi imate više mišićne mase od vaših pasivnih vršnjakinja, pa sa istom telesnom težinom vi verovatno imate manje masnog tkiva. Mislim da treba da jedete kao što već činite (to se uvek može dodatno komentarisati) , da budete aktivni, a kako ste prestali da pušite - vi ste u ovoj priči pravi uzor. Broj kilograma nije apsolutni indikator zdravlja, zar ne?