Hvala vam na odgovoru ali ja bih vas jos nesto upitala posto ste mi rekli da xenical treba uzimati uz odredenu dijetu recite mi koju dijetu bi ste vi meni preporucili uz kapsulr xenical. Ja sam 3 meseca drzala un dijetu ili takozvanu mesecevu dijetu u kojoj se upotrebljavaju: 1 dan proteinski 2 dan skrobni 3 dan ugljeno hidratni 4 dan vocni. I tako sve iznova ali nisam koristila xenical kapsule i smrsaka sam samo 1 kilo. Dali da nastavim tu dijetu ali uz xenical ili da promenim neku drugu dijetu sta vi mislite koja dijeta ide uz ove lekove. Hvala

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      U principu, xenical bi uzeli iza obroka u kome ima masnih namirnica, ili koje sadrže ulje i slično. Ako u obroku toga nema, ne uzimate xenical - svrha uzimanja je da onemogući apsorpciju masnoća iz creva. Uvek sam za mešovitu ishranu, ona predviđa i upotrebu ulja, ulje je apsolutno potrebno u normalnoj, zdravoj ishrani, samo je uvek pitanje količine. Ako u obrok dodate 1-2 kaf kašičice ulja u toku pripreme - ne možete pogrešiti, a xenical vam ne bi bio potreban.