Postovani doktore imam 30 god. Teska sam 90 kg a visoka 1, 65 gojaznost je pocela da radi svoje jako je pocela da mi stvara zdravstvene probleme kao npr: preskakanje srca, bol u nogama nakon duzeg stajanja itd. Primenila sam razne dijate koje su mi prepisivali nutricionisti ali uvek neuspesno. Jako sam razocarana zbog toga pa sam cula za ove kapsule xenical koje smanjuju kilazu a ujedno smanjuju i holesterol u krvi koi je takode prisutan kod mene 7, 3. Htela bih da mi odgovorite koliko su one efikasne u tome i dali bih ja smela da ih uzimam posto sam cula da ostecuju zeludac dali je i to tacno i koliko tablete na dan smeju da se uzimaju. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ako su vam propisivane dijete bile neuspešne, to je zato što ih niste primenjivali, ili bar ne dovoljno dugo. Morate biti svesni da je borba sa gojaznošću dugoročan proces. Holesterol je kod vas povišen verovatno kao komplikacija gojaznosti ili u najmanju ruku ne vršite selekciju hrane kako ste savetovani. Xenical jeste provereni lek, ali on nije svemoćan. Svaka namirnica ima neku kalorijsku vrednost, a masne namirnice naročito. Xenical bi pomogao kod masne ishrane, ali nema delovanja na druge sastojke, na primer ugljene hidrate (skrob, šećer) i proteine. Dakle, ako ne sprovodite dijetalni način ishrane, možete piti xenical i gojiti se, recimo od prekomernog unosa ugljenih hidrata: ) dakle, kod nutricioniste ponovo.