Da li grejpfrut ima jednako dejstvo u snizavanju holesterola kad se pije, ili je njegovo dejstvo jace kad se jede?

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Korišćenje grejpfruta ne može biti glavna strategija u obaranju holesterola, bar meni to nije poznato. To je pre svega vrsta voća, voće sa manje šećera od mnogih drugih vrsta, a svako voće ima prednost kada se unosi sirovo, ne prerađeno, dakle da se pojede. Ukoliko se opredelite za sokove, jedina prava zamena svežem voću je 100% - ni voćni sok. Da znate da se značajna količina c-vitamina nalazi upravo u onim beličastim slojevima, beličastim trakama ispod kore, koje takođe čistimo pre jela: )