Majka je embolizovana, ima glomus benigni srednjeg uva, povredjeni su kranijalni nervi 7, 9, 10. Mesec dana slabo jede i uglavnom kasastu hranu, sada bi jela i nesto tvrdju ali kad pojede nesto drugo, breskvu ili ili nesto masnije ima kiselinu i ponekad i povraca. Od silnih antibiotika (verovatno) i pada imuniteta (smrsala je 10 kg) kaslje i uspljuvku su joj nasli kandidu spp. Pre deset dana je ispila i turu nexium-a, probiotika, klometola 2/1, trenutno pije neki lek za candidu, a gel koji su joj dali daktanol ne stavlja jer joj sklizi i zadavljuje se i ima nadrazaj na povracanje od njega, sta da jede da bi joj oporavila stomak sto pre sledece nedelje ide ponovo za beograd u bolnicu na kontrolu. Naglasavam da uglavnom jede za dorucak keks i mleko, bananu, za rucak musaku ili neku supu, corbu za veceru oped bananu, ili krompir.

    Odgovoreno: 07. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Najbolje da zakazete pregled i odredjivanje dijete kod nutricioniste u nekom od instituta za javno zdravlje. A dotle. . Vidite sa vasim lekarom da li da uradite analizu stolice na prisustvo kandide, pa ako je to mali broj kolonija necete obracati paznju. Kandide ima zbog pada imuniteta. Umesto mleka radije jogurt, slobodno forsirajte te supe, ali uvek jake, guste (fida, griz, knedle, pirinač) , bogate sadržajem povrća; krompir moze cesto, makarona sa sitnim nemasnim sirom, malo ulja ili sa sirom i jajima pa zapečena. . Rižoto, popara, puding, sutlijaš, zasladjujte napitke (ukoliko joj to ne pravi kiselinu, dakle, šećer ili med u čaj, kompot od ljuštenog voća); jaja u supe ili kuvana, meso dobro raskuvano, mleveno, riba se još lakše vari. Ako podnosi sokove može kupovni ili domaći iz sokovnika od povrća i voća, limunada. Ali, obavezno ko nutricioniste, ovo nije dovoljno.