Imam veke 4 godini pokaceni trigliceridi okolu 7 se dvizat, a dodeka pak holesterolot a i se drugo e vo granicite. Moze li da me posovetuvate vo vrska so nacinot za ishrana i se drugo sto moze da mi pomogne. Pozdrav

    Odgovoreno: 06. 09. 2009.
    • Poštovani,
      To je visok nivo triglicerida. Pravilnom ishranom smanjite telesnu težinu ako je povećana. Morate izbegavati sve slatkiše i suvo voće a zaslađujte veštačkim zaslađivačima. To isto važi za slatka pića i napitke. Alkohol nikako. Najviše 1-2 kafene kašičice ulja u glavnom obroku, bolje maslinovo. Izbegavajte masnije komade mesa, masna peciva, punomasne mlečne proizvode, naravno i slaninu, margarine. Riba je lek za ovo vaše stanje.