Poštovani,
    Vežbam redovno svaki dan. Radim vežbe snage 3x nedeljno po 35min ne uključujući u to vreme provedeno za zagrejavanje i streching na kraju. 2x nedeljno radim interval trening, i ostaje još 2 dana kada se posvetim jogi i strechingu. Primetila sam sledeće: kada jedem puno ne mršavim i imam snage i za vežbe i za sve što jedna žena posle mora da radi (prglanje, ribanje, nabavka), ako smanjim hranu malo, vežbam i dalje, ali se osećam slabašno i sva sam bezvoljna i umorna. Ostala sam skoro bez posla, pa nemam baš para da kupujem Whey. Doduše ne znam da li bi imalo vajde piti 1 šejk dnevno i koliko bi mi onda trajalo pakovanje od 2kg? Da li postoji način da sve to nadomestim nekom hranom, koja opet nije suvo pileće meso bez kapi ulja i ičega. Zapravo dok ovo pišem, mislim da shvatam da mi je glavni izvor problema ishrana, e sada da li zbog ne znanja ili stvarno manjak para prisiljava da se hranimo manje zdravo?
    Hvala puno.

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ne znamo mnogo detalja oko Vaše ishrane, no kod Vas nije samo da li se hraniti zdravo već i da li je ishrana prilagođena stilu života sa redovnim treningom. Naslućujem da radite na povećanju mišićne mase, otud pominjanje ' whey-a' pa mi se čini da se pitanje vrti oko proteina. Ako nije 'whey' ni suvo pileće meso, izvori visoko kvalitetnih proteina su jaja (ne preterivati u broju žumanaca dnevno), mlečni proizvodi (osim drugih, uzmite nemasno mleko u prahu da pojačate obično mleko i šejkove), mesa (probajte i druge vrste, sportisti često koriste ribu; ima jeftinijih vrsta smrznute ribe). Deo belančevina dobijate iz žitarica, hleba (oko 8% mase brašna je protein, gluten), u mahunarkama (pasulj, soja), jezgrastom voću i semenkama. Ne znam koliki je problem sa težinom kada pominjete mršavljenje i meso spremljeno bez kapi ulja, ali koristite ulje u ishrani, makar štedljivo. I to je sastavni deo zdrave ishrane.