Poštovani,
    Molim Vas da mi odgovorite koliko je efikasna medicinska dijeta. I, da li se posle nje kilogrami vraćaju? Držala sam više puta različite dijete. Kod nekih je bilo rezultata, kod nekih ne. Ali, i kad su dale rezultat, kilogrami su se jako brzo vraćali po prestanku držanja iste.
    Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      U tome i jeste zaplet: ukoliko ste osoba sklona gojenju pravilna ishrana je metod lečenja koji se primenjuje stalno, a ne na 2-4 nedelje. Gojaznost delom dolazi i zbog naših dugoročno neadekvatnih navika u ishrani i fizičkoj aktivnosti pa ako se ovim navikama vraćate, ponovo prepuštate, do vraćanja težine će obavezno doći. Nemojte imati iluziju da jednom izgubljene kilograme tek tako, nonšalantno nikada nećete povratiti. Sve dijete daju rezultate ako ih se pridržavate, ali neke dijete su neumerene i jednostrane pa im i njihovi autori ograničavaju sprovođenje na 2-3-7 dana. Medicinska dijeta se može sprovoditi dugoročno, ali periodična kontrola kod nutricioniste je neophodna.