Poštovani,
    Da li je u trudnoći preporučljivo jesti skušu i sardinu, s obzirom da neke morske ribe sadrže živu? Hvala Danijela, Beograd.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Teoretski, sva hrana pa i ribe trebalo je da u prošle postupak kontrole zdravstvene ispravnosti i u zemlji porekla, a kada se uvežu trebalo je da su prošle postupak kontrole zdravstvene ispravnosti na našoj granici, što znači da su u zemlji samo one ispravne :) ne možemo tačno znati gde je živela ulovljena riba, da li ima iole značajan sadržaj žive, ali možete sledeće: jesti manje ribe a ne odrasle, velike primerke; biti raznovrstan u izboru, pa jesti različite vrste riba u istoj nedelji. Ako se skuša povremeno i pominje kao rizična (i to vrsta king mackerel), tunjevina, haringa, losos, pastrmka to svakako nisu.
      Pozdrav.