Poštovani,
    Ja jedem ovako ceo život i ceo život sam bio vitak i mršav, bavim se sportom i oduvek mi je prijao ovaj vid ishrane, sada imam želju da se ugojim oko 5-6 kg, da li možete da mi pomognete nekim savetima, šta da menjam, šta da jedem više, obično jedem puno putera i margarina i desi se da se ugojim do 2 kg ali neće dalje, vrlo lako mogu da smršam. Pa bih Vas zamolio da mi pomognete ukoliko možete.
    Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Bilo da se radi o mršavljenju, ili gojenju osnovni savet je isti: treba otići do nutricioniste da bi dobili predlog, plan ishrane prilagođen Vama. Da bi se ugojili treba od svega da jedete više, u više obroka, ali i u tome treba da postoji plan, mešovitost, zastupljenost glavnih namirnica u određenoj srazmeri. Nije dobro da jedete puter uopšte ni margarine jer su to najgore masnoće za za dravlje. To je jedan od razloga zašto ni slatkiše ni slane grickalice (krekeri i drugo) ne treba mnogo jesti, često su pravljeni sa puterom ili margarinom. Ulje je zakon! Polovinu svih kalorija morate uneti iz namirnica kao što je hleb, nemasna peciva, makarona, pahuljice, krompir, pirinač i slično. I vežbajte, da kalorije uđu u mišiće a ne u salo.