Poštovani,
    Imam 18 godina visok sam 194cm težak svega 74kg pa me interesuje kolika bi bila težina normalna za moj uzrast i godine. Ako bi to bila veća težina od trenutne interesuje me kako je dostići tj. kako se ugojiti pošto sam pokušao na razne načine (pojačanjem ishrane itd) ali nije uspelo?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Vaša težina je još uvek dobra, ali par kilograma manje i bili bi pothranjeni. Ako kažete da ste pokušali da se popravite pojačanjem ishrane pa niste uspeli - ne znam šta da kažem jer bi Vam nutricionista dao plan ishrane sa povećanim unosom hrane i u tome nema ničeg čudotvornog. Ali, to treba stalno da radite. Nema prekidanja. Jedite 5-6 puta dnevno, nemojte slatkiše ili grickalice jesti niti slatke napitke piti na način da ometate redovni obrok; ubacite dodatno više suvog voća i semenki raznih vrsta. Budite fizički aktivni.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #36479

    • Nemoj zuriti s dobijanjem tezine, ja sam isto visok 194 i u srednjoj skoli sam ima 73-75 kg. Sad imam 27g i 101 kg, s tim da sam smrso 7kg i akobogda jos 5kg. Pozdrav