Poštovani,
    Pre 20 dana odstranjen mi je adenom ( polip) na debelom crevu i dobio sam histopatološki nalaz koji potvrđuje da je benigni. Doktor mi je rekao na osnovu veličine 2cm da je bio star od nekoliko godina, sada živim u nekom stahu da ne postoji možda nešto drugo tome slično na nekom drugom mestu. Zamolio bih Vas da mi date savet koje dodatne analize bih mogao uraditi npr. tumor marker (ne znam koliko su pouzdani) i šta još da bih mogao da nastavim da živim smireno. Pušač sam od svoje 22 god. Alkohol nika probao, u porodici niko nikada nije imao tumore ni jedne vrste, vlakna (fibra) unosim svakodnevno u ishrani još od detinjstva, kakva bi ustvari ishrana trebala biti.
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Ja mogu dati mišljenje jedino na onu poslednju rečenicu. Jedite slobodno, što bi se reklo normalno, nemojte dozvoliti da negativno razmišljanje preraste u stres pa da to ispadne najveći problem. To oko polipa ne mora imati nikakve veze sa hranom. Oko dalje dijagnostike pitajte hirurga, gastroenterologa eventualno onkologa (tumor markeri) .