Poštovani,
    Stanje mog lipidnog statusa je sledeći ukupni holestelor 4.9 trigliceridi 1.3 hdl 1.0 ldl3.3 kako da povećam dobar holestelor i zašto iako su vrednosti dobre spadam u visok procenat aterogenog rizika odnosi su sledeći ldl-hdl 3.3 i ukupni holestelor-hdl 0.20. Kako da pomognem sebi ishranu sam promenila što je dalo rezultate ali šta sad da se ovaj rizik umanji.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Uvažavam da ste ishranu promenili i to dalje ne komentarišem. Ako pušite - prestanite, ako ste slabo fizički aktivni - pojačajte na makar 1 sat dnevno pešačenja ili kombinacije pešačenja, bicikla, plivanja i slično. Ove mere pokazuju se ne odmah nego nakon više meseci dosledne primene. Dakle, to treba da bude stil ponašanja.
      Pozdrav.