Poštovani,
    Pre 3 dana sam izašla iz bolnice sa dijagnozom kamena u žuči, koji je izazvao upalu pankreasa. Rekli su mi da držim dijetu. Šta mogu da jedem? Niko mi nije rekao šta mogu a šta ne. Molim za brz odgovor! Gladna sam :)
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 23. 07. 2009.
    • Poštovana,
      U principu ni jedan Vaš glavni obrok ne treba da sadrži više od 1-2 kaf kašičice ulja, a druge vrste masnoće izbegavajte (puter, margarin, slanina, kajmak) pa i kroz masna testa; mnogi slatkiši imaju visok procenat masnoće pa se zadovoljite povremeno marmeladom, medom, prostim nefilovanim keksom; izbegavaje žumanca, punomasne mlečne proizvode, masna mesa i prerađevine; pažljivo ispitajte toleranciju prema krastavcu, kupusu, karfiolu, pasulju, grašku i slično. Voće radije ljušteno, zatim kompot ili voćni sok. Dve drugo može, ali lakše je da bude podeljeno u više obroka.